Hříchy den poté (a v číslech)

Hříchy vznikly jako jednoduchá myšlenka – je spousta lidí, kterým bych rád své protějšky půjčil (vždy říkám, že je to ve stylu „bacha, chce se zbavit Matese“) a spousta lidí, které bych si já ke svým hrátkám zase rád půjčil od jiných. Je skoro poledne dne, kdy skončil druhý běh Hříchů a já pro jistotu píšu krátký report, než zapomenu co všechno se vlastně dělo.

Princip akce zůstal stejný. Sub účastníci jsou označeni visačkami s úkoly, které jsou ochotni plnit. Od jednoduchých typu masáž šíje, přes BDSM úkoly až (tentokráte poprvé) i k něčemu lehce erotickému. Za úkoly získávají pro svého Dom body. A nejvíce bodů pak logicky přináší i hodnotné ceny. Účastníci tak mohli vyhrát buď koženou masku a pouta od Sikry nebo české ručně vyráběné paddle (ve dvou velikostech) z Bugshopu. O kvalitě Bugových bicích nástrojů netřeba nic říkat a kožená maska, ta byla prostě úžasná. S rohy, v černo-červené barevné kombinaci odpovídající barvám Hříchů.

Novinkou druhého běhu byla možnost doplnit si vlastní úkol; ten byl obodován organizátory tak, aby zapadal do schématu přidělování bodů a odpovídal tak hodnotou úkolům jiným. Ostatní parametry se nezměnily – akce je pojata jako komorní, je pro účastníky ve věku 18-40 let a je na ní potřeba získat někoho z připraveného seznamu ručitelů.

Ručitelé i věkový limit jsou z pohledu neúčastníků tou nejkomentovanější částí Hříchů, i když druhý běh už byl klidnější. Ten první dosáhl na Facebooku téměř 1000 komentářů (z toho tak třetina byly nenávistné či odsuzující věkový limit), druhý běh už jich měl jen necelou stovku.
A teď k rovnou k druhému běhu. Většinu účastníků tvořili ti, kteří už riskli první Hříchy. Evidentně se akce už v loňském roce líbila, tak přišli znovu. A přitáhli s sebou často i další páry. Menší část pak tvořili nováčci. U těch se musím zastavit, protože na Hříchy dorazili i tři úplní nováčci – lidé, kteří nikdy nebyl v BDSM klubu, na žádné BDSM akci ani na ničem podobném a jeden skoronováček, který byl na jednom kecacím srazu a toť vše. Tomu se říká skočit rovnou do hluboké vody; Hříchy jsou výrazně (jako že násobně) akčnější než průměrné čtvrtky či Zajíci a tak vyrazit na takovou akci jako na svoji první či druhou, vyžaduje odvahu. A oni se fakt bavili, zapojili, seznamovali, akčnili. Klobouk dolů!

Společně s druhým během se pak, díky novým účastníkům, asi i lehce snížil věkový průměr. Přesný věk ale nevím, takže číselně vám to nepotvrdím. Prostě pocit. Jiná čísla ale mohu dodat a i ta pro mě byla překvapivá. Celkově se na akci totiž splnilo více než 211 úkolů. To vychází na průměrných 7 úkolů na každého sub účastníka! Celkově se pak nasbíralo 4450 bodů. Nejvíce úkolů – 13 – splnili hned tři účastníci a mezi nimi dokonce i jeden z nováčků. Rekordmanem mezi Dominanty byl potom účastník, který využil celkem 22 úkolů. Ale je fakt, že úkoly nečerpal jen pro sebe, ale dělil se i s ostatními. Občas od něho někdo dostal jako „dar“ masáž či něco podobného.

Nejdůležitější na celé akci je pak samozřejmě zpětná vazba účastníků. Pokud bychom to brali jako ve škole, tak v době psaní tohoto reportu je průměrná známka Hříchů jasná 1 (přesněji 1,2). To je skoro až neuvěřitelné 🙂 Už v noci po akci jsme v malém kroužku řešili, co by bylo vhodné na příště zlepšit. Pár nápadů se sešlo, takže pokud Hříchy III budou, tak už víme, že zlepšíme trochu komunikaci před akcí, zvětšíme hrací prostor, upravíme dražbu a asi i zvětšíme časovou dotaci na oficiální program.

Stejně jako to níže píše jedna z účastnic – hrozně rychle to uteklo. Tak zase třeba někdy.

Robert

PS: Taky víme, že nesmím děrovat visačky, protože jsem na to prostě levej.

Reakce účastníků

(všechny, které nám dorazily, ať už kladné či záporné)

Akce byla velice pečlivě propracovaná, organizace a komunikace s organizátory bezchybná. Díky prověřování účastníků ručiteli se na akci neobjevil nikdo nežádoucí (alespoň mně tam nikdo nevadil). Atmosféra je velice uvolněná. Dom účastnice, 18 let

Byla to moje první velká organizovaná akce. Předtím jsme byli v Ateliéru jen jednou na hrací neděli nebo jsme si hráli doma sami, případně s přáteli. Jsem nadšená z pohodové atmosféry, rozumného jednání všech účastníků, výborné organizace a otevřenosti. Subinka, 30 let.

Akce měla své mouchy ale příznivce si najde. Dom, 27

Bylo to super. Skvělá atmosféra, skvělá hrací akce, pro mě osobně příznivá i v tom, že nebylo povinné nějaké větší roleplay (vykám normálně). Super lidé, žádné komplikace, hodně blbnutí, spoustu pěkných osob, dost mazlení i bolesti. 🙂

Nejlepší akce jaká se v Ateliéru koná, kdo nebyl může litovat. Perfektní atmosféra a super lidi, kteří se dokáží odvázat a večer si pořádně užít. Ondra

Z akce jsem byla opravdu velmi nervózní, přesto natěšená. Atmosféra na akci byla ovšem perfektní a ač striktně D/s i přesto přátelská a jakožto plaché submisivní zvířátko jsem se tu cítila dobře. Nikdo nikoho do ničeho nenutil, na nikoho nebyl vyvíjen žádný tlak (výjimkou vlastních Déček). Nikdo na nikoho nekoukal skrz prsty, když jste místy lehce vypadli z role, naopak to všichni přítomní brali s humorem, přesto se pravidla dodržovala. Všichni Dominanti, u kterých jsem úkol plnila, se ke mě chovali sice dominantně, přesto hezky a s úctou tak akorát hodnou mě jako submisivní osobě. Akci jsem si užila nad očekávání a nyní lituji, že se tato akce neopakuje alespoň jednou za 2 měsíce. Příště se určitě budu chtít znova účastnit. Lištička (sub, 23let)

Tolik dobrot v jednom košíčku.. skvěle zorganizovaná, do detailů promyšlená akce. Večer utekl až příliš rychle 🙂

Hříchy jsou po organizační stránce perfektní akcí pro otevřené lidi, kteří si chtějí zkusit něco nového, seznámit se a užít si pohovej večer, kdy se nic nemusí, ale všechno se může. Díky! Mikael

Reference úplných nováčků: Hříchy jsme navštívili jako náš úplně první BDSM sraz. Ze začátku nám organizátoři nechtěli věřit a trochu nám to i rozmlouvali, že to není úplně vhodné napoprvé. Rozhodli jsme se však, že do toho chceme jít. Myslím že mohu za všechny tři nováčky (ano, byli jsme tam společně 🙂 ) říci, že to bylo nejlepší rozhodnutí. Hříchy jsme si skutečně naplno užili. Už se těšíme na další akci podobného ražení.